Kust sai alguse Pulmakoda idee ...

Pulmakoda OÜ on loodud kõigile neile pruutidele, kes hakkavad planeerima oma pulmi ning peavad ahastusega tõdema, et kõike peab hakkama erinevatest kohtadest ostma, tellima või rentima. Ise oma pulma korraldanuna võin öelda, et pidin rentima pulmadeks asju nii Tallinnast, Tartust, Pärnust kui ka Võrust. Olgu mainitud, et pulm toimus Saaremaal ning kõiki neid asju kokku kogudes mõtlesin üsna tihti, et kas tõesti keegi Saaremaal kohapeal mitte midagi ei laenutagi. Tekkis mõte, kuidas kõik teised on oma pulmad maha pidanud või kas mina üksi olen temperamentne ning soovin omamoodi pulmi, mis peavad olema täpselt sellised nagu lapsest saati unistanud olen - ilus valge kleit, kiriklik laulatus, äge pulmaauto, Saaremaa pulmatraditsioonid ning kaunistatud peokoht. Kõike planeerides pidin suurtes kogustes dekoratsioone valmistama ihuüksi ostes selleks kokku mõttetult erinevaid purke, tohutul hulgal pitsi ja atlaspaela ning kuna tegu oli "mereteemalise pulmaga" siis käisin kastiga ning selga venitades rannast toomas valget liiva ja kauneid kive. Lisaks sellele tegin ise pulmaküünla, samuti purkidest küünlad lauale (purk, pits, liiv, teeküünal, merekarbid). Merekarpe ostsin samuti kokku Saksamaal reisil olles. Praegu ei tea mitu päeva reaalselt veetsin kangapoodides, et leida odavmüügist tavalist valget kangast, millega katta peokoha ainukene murekoht - tumepunased seinad. Mida aga kogu selle tavaariga hiljem peale hakata? Sellele vist ei mõelnud keegi. Ema siiamaani naerab küünlapurkide üle, mis on kaunid ja liiva täis, kuid mida nii suure kogusega ometi teha. Samuti erinevad mereteemalised dekoratsioonid nagu klaasist köitega klaaspallid või näiteks poest ostetud võrk, millele kinnitasime pesulõksudega fotosid. Mida kogu selle kupatusega peale hakata ning kui palju see kõik maksma läks? Kas tuli ikka odavam teha asju ise või oleks mõistlikum olnud rentida? Praegu mõtlen küll, et olin tubli ja mulle meeldis seda kõike teha, kuid kui oleks olnud üks koht, kus oleksin kogu selle koguse saanud lihtsalt ühest kohast rentida saanud, oleksin läinud seda teed. 

Loe lisaks

Millal oleks mõistlik alustada pulmade planeerimisega?

Pulmade planeerimisel on olulised kahe inimese kokkulepped. Tavaliselt tahab üks osapooltest pidada pulmi oma sünnikoha läheduses ning teine pool jällegi enda oma lähedal. On ka juhtumeid, kus peokohaks valitakse koht, kus paarike tutvus või siis lihtsalt mõni kaunis koht, mis ongi nö veel nägemata ja pulmad seal teha on just see õige valik. Olenevalt kohast oleks mõistlik paika panna kõigepealt eelarve ning olenevalt sellest tuleks hakata umbes aasta varem otsima peokohti ning küsima hinnapakkumisi. Sageli tuleb välja, et mõni väga populaarne koht on juba 2 aastat varem broneeritud või ka see, et mõni koht on oodatust kallim just oma populaarsuse tõttu. Kui pulmakoht on juba broneeritud siis tuleb otsida alternatiive, mis mõlema inimese mõtete ja kujutelmadega kattuks. Ühtegi valet paika pulmade pidamiseks ei ole. Tuleb jälgida oma südametunnet. Mõni kallis mõisapulm ei pruugi olla üldsegi nii kaunis ja ilus kui näiteks vanemate koduhoovis peetud armas ning intiimne pulmake. Kõik olenebki, kuidas midagi planeerida ja kui palju ise suudetakse sellesse panustada. 
Praegu on populaarsust kogumas üha enam küünipulmad. Miks? Sest nad on odavamad, kui mõisad ja kallid restoriani peosaalid. Samuti on seal selline ehe ja nostalgiline õhkkond, mis külalistes tekitab palju lapsepõlve emotsioone ja juba selline tunne on pool võitu. Küünide puhul tuleb aga silmas pidada vanu inimesi ja allergikuid. Miks? Vanemate inimeste jaoks võib raskusi tekitada küüni ebatasane põrand ning hämar valgustus. Allergikutele on aga heinatolm üks paras nuhtlus. Samas ei saa välistada ka teisi peokohti, milles võivad olla samasugused "ohud". Ka vanad mõisapõrandad ning kõrged või lagunenud trepid on ohumärk kõigile. See võib tunduda esialgu romantiline ja kaunis paik, kuid soovitan kõik eelnevalt läbi mõelda, kuidas see pidu oleks mugav ja ohutu kõigile.
Pulmi planeerima hakates tuleks kindlasti läbi mõelda aasta varem just need peamised asjad: peokoht, tseremooniapaik, tseremoonia läbiviija, pulmaisa, külaliste arv, toitlustus, tort, muusika pulmas, fotograaf, videograaf, pulmaauto, meik, juuksur jne. Kõigi nende puhul on oluline vaadata näiteks teenusepakkujate eelnevaid töid ning vajadusel ka kokku leppida kohtumine, et näha, kas omavaheline klapp toimib. See on oluline nii pulmaisa kui ka fotograafi puhul, sest pulmaisa loob suuresti kogu Sinu pulmapäeva ning kui fotograaf ei suuda Sind ühelgi pildil naeratama panna ja tunned end ebamugavalt siis on hiljem väga kahju.

Loe lisaks