Kommenteeri

Millal oleks mõistlik alustada pulmade planeerimisega?

Pulmade planeerimisel on olulised kahe inimese kokkulepped. Tavaliselt tahab üks osapooltest pidada pulmi oma sünnikoha läheduses ning teine pool jällegi enda oma lähedal. On ka juhtumeid, kus peokohaks valitakse koht, kus paarike tutvus või siis lihtsalt mõni kaunis koht, mis ongi nö veel nägemata ja pulmad seal teha on just see õige valik. Olenevalt kohast oleks mõistlik paika panna kõigepealt eelarve ning olenevalt sellest tuleks hakata umbes aasta varem otsima peokohti ning küsima hinnapakkumisi. Sageli tuleb välja, et mõni väga populaarne koht on juba 2 aastat varem broneeritud või ka see, et mõni koht on oodatust kallim just oma populaarsuse tõttu. Kui pulmakoht on juba broneeritud siis tuleb otsida alternatiive, mis mõlema inimese mõtete ja kujutelmadega kattuks. Ühtegi valet paika pulmade pidamiseks ei ole. Tuleb jälgida oma südametunnet. Mõni kallis mõisapulm ei pruugi olla üldsegi nii kaunis ja ilus kui näiteks vanemate koduhoovis peetud armas ning intiimne pulmake. Kõik olenebki, kuidas midagi planeerida ja kui palju ise suudetakse sellesse panustada. 
Praegu on populaarsust kogumas üha enam küünipulmad. Miks? Sest nad on odavamad, kui mõisad ja kallid restoriani peosaalid. Samuti on seal selline ehe ja nostalgiline õhkkond, mis külalistes tekitab palju lapsepõlve emotsioone ja juba selline tunne on pool võitu. Küünide puhul tuleb aga silmas pidada vanu inimesi ja allergikuid. Miks? Vanemate inimeste jaoks võib raskusi tekitada küüni ebatasane põrand ning hämar valgustus. Allergikutele on aga heinatolm üks paras nuhtlus. Samas ei saa välistada ka teisi peokohti, milles võivad olla samasugused "ohud". Ka vanad mõisapõrandad ning kõrged või lagunenud trepid on ohumärk kõigile. See võib tunduda esialgu romantiline ja kaunis paik, kuid soovitan kõik eelnevalt läbi mõelda, kuidas see pidu oleks mugav ja ohutu kõigile.
Pulmi planeerima hakates tuleks kindlasti läbi mõelda aasta varem just need peamised asjad: peokoht, tseremooniapaik, tseremoonia läbiviija, pulmaisa, külaliste arv, toitlustus, tort, muusika pulmas, fotograaf, videograaf, pulmaauto, meik, juuksur jne. Kõigi nende puhul on oluline vaadata näiteks teenusepakkujate eelnevaid töid ning vajadusel ka kokku leppida kohtumine, et näha, kas omavaheline klapp toimib. See on oluline nii pulmaisa kui ka fotograafi puhul, sest pulmaisa loob suuresti kogu Sinu pulmapäeva ning kui fotograaf ei suuda Sind ühelgi pildil naeratama panna ja tunned end ebamugavalt siis on hiljem väga kahju.

Lisa kommentaar

Email again: